Otázky a odpovědi

Dobrý den. Měla bych zvláštní dotaz, na který možná nebude ve Vašich možnostech mi odpovědět.. Nevíte, prosím, kde sehnat kontakt na gynekologického lékaře, dulu a hlavně dětského lékaře v Praze, kteří by byli vegetariáni? Případně kdyby vegetariáni nebyli, tak aby byli tolerantní a "nešťourali" se v tom, že děti nemohou žít bez masa.
Děkuji moc a přeji hezký den :o)  Lucie T.

Dobrý den Lucie,

takové kontakty ke zveřejnění bohužel dosud nemáme, i když bychom moc rádi, poptávka je veliká. ČSVV chystá "Klub MUDr", sdružující lékaře respektující vegetariánství, ale projekt je teprve v začátcích. Osobně jsem také z Prahy a řešila jsem podobný problém. Dobré kontakty i podporu podobně smýšlejících jsem získala v A-Centru, http://www.materstvi.cz/ - konkrétně jsem v těhotenství chodila místo ke gynekologovi do poradny k porodní asistentce Ivaně Konigsmarkové, u které naše vegetariánství bylo naprosto respektováno, a s ní pak i doma rodila. Naše pediatrička MUDr. Nedělková v Italské 3 také respektuje naše vegetariánství, její sestřičky však už moc ne :) Tolik osobně za mne. Zkusím ovšem zjistit více, a naopak kdybyste se Vy sama dopátrala, uvítám info pro ostatní maminky vegetariánky.

Zatím přeji zdraví a podzimní pohodu

Lenka Maříková
Klub Naše dítě vegetarián

PS: jelikož nevidím Váš email v Klubovém adresáři, chci Vám ještě samozřejmě nabídnout členství v Klubu, což obnáší zanesení Vašeho jména a emailu do tohoto interního Klubového adesáře a možnost dostávat informace určené členům a e-Zpravodaj který vydáváme cca 3x ročně. Pro více informací shlédněte www.csvv.cz, která naši činnost zaštiťuje.